Επίσκεψη Δ΄ τάξης στο χριστουγεννιάτικο βιωματικό χωριό

Στις 19-12-2018 επισκεφτήκαμε το Χριστουγεννιάτικο βιωματικό χωριό στο Paradise Park με τους μαθητές μας της Δ τάξης. Τα παιδιά μας είχαν την ευκαιρία να βιώσουν με μοναδικό τρόπο Χριστουγεννιάτικες δραστηριότητες μέσα σε μία μαγική, γιορτινή ατμόσφαιρα. Απολαύσαμε το πανύψηλο φυσικό στολισμένο δέντρο του χωριού, μιλήσαμε με τον Αι Βασίλη, στην συνέχεια επισκεφθήκαμε και ταΐσαμε τα αρνάκια και τους ταράνδους. Έπειτα με την κυρία του Άγιου Βασίλη μας έμαθαν να φτιάχνουμε κουραμπιέδες. Η δημιουργικότητα μας, συνεχίστηκε στο "Εργαστήρι Στολιδιών", όπου κάθε ένας έφτιαξε το στολίδι του για το δέντρο.

Τέλος, παίξαμε μέσα στη φύση και αφού γεμίσαμε έτσι τις καρδιές μας, και το μυαλό μας με υπέροχες Χριστουγεννιάτικες εικόνες και αναμνήσεις, πήραμε το δρόμο της επιστροφής για το σχολείο μας. Ευχηθήκαμε να ξαναπάμε και….ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ!!!!!