Ενώνουμε τις φωνές όλων για την Ειρήνη

Το Σάββατο 19-3-2022 ενώσαμε όλοι τις φωνές και τις προσπάθειές μας υπέρ των συνανθρώπων που δοκιμάζονται σκληρά από τον πόλεμο στην Ουκρανία. Στη δράση που διοργάνωσε ο Σύλλογος Διδασκόντων του Σχολείου μας συμμετείχαν οι εκπαιδευτικοί, οι μαθητές και οι γονείς των μαθητών μας, καθώς και αντιπρόσωποι του Ελληνικού  Ερυθρού Σταυρού στον οποίο θα παραδοθούν οι 55 κούτες με είδη πρώτης ανάγκης που συλλέχθηκαν για να προωθηθούν στα Ουκρανικά Σύνορα.

Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε ιδιαιτέρως για τη θερμή ανταπόκρισή τους στη δράση μας, τις μαθήτριες και τους μαθητές, τους συναδέλφους εκπαιδευτικούς, τους γονείς, τα μέλη του ΔΣ του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων και τις εκπροσώπους του Ερυθρού Σταυρού που βοήθησαν στην ταξινόμηση και το πακετάρισμα των προσφορών μας. Η δράση αυτή αλληλεγγύης και προσφοράς ενδυναμώνει τη σχέση του σχολείου και των μαθητών και συμβάλλει στην εξάπλωση της ιδέας του εθελοντισμού και των αξιών του σεβασμού και του αλτρουϊσμού.

(κάνουμε κλικ στην εικόνα παρακάτω)

Afisa Ukrania