image 1Καλώς ήρθατε στην ιστοσελίδα του 11ου Δημοτικού Σχολείου Παλαιού Φαλήρου.

Το σχολείο μας βρίσκεται κοντά στη διασταύρωση των λεωφόρων Αμφιθέας και Αχιλλέως, σ' ένα κεντρικό σημείο δηλαδή της πόλης μας.

Περιβάλλεται από δέντρα, που το απομονώνουν από τους θορύβους αλλά και τα καυσαέρια της πόλης και τον σχολικό μας κήπο που ομορφαίνει τον χώρο μας.

Μη διστάζετε, φυλλομετρήστε την ιστοσελίδα μας και σίγουρα θα βρείτε κάτι ενδιαφέρον είτε στις ανακοινώσεις για τη λειτουργία και τις πρωτοβουλίες του σχολείου μας, είτε για τα μαθήματα, τις εργασίες και τις εκδηλώσεις μας.

Οι γονείς μπορείτε να ενημερωθείτε για θέματα που σας αφορούν, καθώς και να επικοινωνήσετε με τη Διευθύντρια και τους Εκπαιδευτικούς μας.

Καλή σας περιήγηση !

phoca map