afisa foreisΤην Παρασκευή 29 Οκτωβρίου, το 11ο Δημοτικό Σχολείο Παλαιού Φαλήρου «Ελένη Γλύκατζη-Αρβελέρ», στα πλαίσια της Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού και της Πανελλαδικής «Σκυταλοδρομίας του ΕΥ», πραγματοποίησε αναπαράσταση του «Μαραθώνιου Δρόμου» με σύνθημα «Τρέχω για το ΕΥζην».

Οι μαθητές/ριες της Δ’, Ε’ και ΣΤ’ έτρεξαν διαδρομή 800 μέτρων, σε γειτονικούς δρόμους του σχολείου. Για τη διαδρομή υπήρχε αψίδα εκκίνησης και τερματισμού. Επιπλέον, οι μαθητές/ριες είχαν αριθμό με το όνομά τους που κράτησαν σαν αναμνηστικό. Οι μαθητές/ριες της Β’ και Γ’ πραγματοποίησαν «Λαμπαδηδρομία» εντός του σχολείου.

Για τη διοργάνωση βοήθησαν επίσης Μέλη του Συλλόγου Γονέων και το Γραφείο Παιδείας του Δήμου.

imera sxolikou athlitismou βραβείο ευ ζην Page 1

Η φωτογραφία που πήρε το 2ο Βραβείο στην κατηγορία "Καλύτερη φωτογραφία"

από τον γονέα του Σχολείου μας κ. Μητρόπουλο Κωνσταντίνο

Το βραβείο που πήρε το Σχολείο μας